Elke woensdag van 14:00 tot 16:00 uur: filosofisch café
Methodiek van boekbespreking:
We gaan periodiek een boek bespreken via 3 verschillende en opeenvolgende methoden t.w.:
A. In de eerste bijeenkomst zullen we de eerste indruk bespreken en hierover van gedachten wisselen.
B. In een aantal bijeenkomsten bespreken we een hoofdstuk/deel uit het boek. Dit aan de hand van een inleiding die gedaan wordt door een deelnemer aan de filosofie middagen. De inhoud van de inleiding wordt aan de groep voorgelegd voor een gedachtenuitwisseling.
Het aantal bijeenkomsten is afhankelijk van het aantal inleidingen.
Let wel: het houden van een inleiding is leuk, maar zeker geen verplichting tot deelname aan de filosofie middagen ::
C. Uit voorgaande kunnen onderwerpen liggen voor verdere uitdieping. In gezamenlijk overleg kiezen we een onderwerp hieruit en zullen dit verder uitdiepen in een zgn ‘moreel beraad’. De socratische wijze van een gesprek met elkaar voeren zal hierin leidend zijn.
Dit onderdeel is tevens een afsluiting van deze boekbespreking
Ook kan een stelling, onderwerp of gedachte worden ingebracht.
Betrokken deelnemer geeft aan iets te willen bespreken. Als de anderen daarmee akkoord gaan is dat dan het onderwerp voor de filosofie
Belangrijk: houdt onze website in de gaten voor waar we mee bezig zijn
